Marakešas – Sachara, 3 dienų kelionė į dykumą

105,00

Grupinę trijų dienų kelionę į Sacharos dykumą rekomenduoju visiems, kurie nori geriau ištyrinėti ir pažinti Aukštojo Atlaso kalnų kraštovaizdžius, kultūrą, vietinių gyvenimą bei patirti neišdildomus įspūdžius Sacharos dykumoje. Trijų dienų kelionės maršrutas sudėliotas taip, kad nepervargtumėte važiuodami patogiame autobusiuke su oro kondicionieriumi. Jūsų lauks daugybė sustojimų, ekskursijų ir pasakojimų.

Aprašymas

Marokas Sacharos dykuma trijų dienų turas

Pirma diena: Marakešas – Ait Ben Haddou – Ouarzazate – Gorges of Dadès (viso 6 val. važiavimo)

Jūsų gausybę įspūdžių garantuojanti trijų dienų kelionė į dykumą prasidės 7 val. (arba 7.20 val) ryte, kuomet vairuotojas pasiims iš sutartos vietos Marakeše. Pirmiausia, jūsų laukia kelionė Aukštojo Atlaso kalnais link Ourzazate. Pervažiuosite aukščiausią kalnų ruožą Maroke Tizi n’Tichka, kurio iškiliausias taškas siekė 2260 metrų.  Kartu su vietos gidu aplankysite įspūdingąją, į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą kasbą Ait Ben Haddou, kurioje buvo sukurtas ne vienas garsus Holivudo filmas. Mano įspūdžiai iš šios vietos aprašyti straipsnyje Holivudas randasi ir Maroke. Kelionė į Ouarzazate.

Ourzazate jūsų lauks apsilankymas vietos kino muziejuje (jei bus laiko), kuriame eksponuojamos dekoracijos iš čia kurtų filmų bei trumpas pasivaikščiojimas po Mediną.  Dienos pabaigoje, pasieksite Dades tarpeklio slėnį (the Dades gorges Valley), kur jums bus patiekta tradicinė marokietiška vakarienė. Po vakarienės, lauks nakvynė su nepamirštamu vaizdu į Dades slėnį.

2 diena : Gorges du Dadès- Toudra- Merzouga ( 4.30 val. važiavimo ) 

Antra kelionės diena prasidės gerais pusryčiais nakvynės vietoje, po to pajudėsite link Sacharos dykumoje esančio Merzouga kaimo. Pirmiausia sustosite Tighir kaime, kuriame vietinis gidas aprodys palmių ir vietinių sodų oazę. Kartu nuvažiuosite iki garsiojo Todra tarpeklio, kurio aukštis vietomis siekia ir 400 metrų, o siauriausia tarpeklio vieta yra tik 10 metrų pločio. Pietums sustosite pakelėje esančiame restorane.

Merzuoga pasieksite prieš pat saulėlydį, jus pasitiks egzotiškieji kupranugariai. Pasiruoškite kelionei ant kupranugarių per Erg Chebbi kopas, nepamirškite kameros, nes saulėlydžio vaizdai dykumoje verti daugybės kadrų. Savo daiktus paliksite autobusiuke, kuris bus saugomas pagrindinėje stovyklavietėje. Su savimi užteks pasiimti pagrindinius nakčiai reikalingus daiktus.

Diena bus užbaigta pasiekus nakvynės vietą dykumoje esančioje palapinių stovyklavietėje. Ir, žinoma, gausi vakarienė, dienos įspūdžių dalijimasis su kitais keliautojais bei vietiniais berberais, nakvynė kartu su Sacharos dykumos žvaigždėtu dangumi.

3 diena: Merzouga – Marrakešas (8, 30 val. važiavimo)

Ankstyvą paskutinės dienos rytą saulėtekį pasitiksite ant kupranugarių nugarų. Iš dykumos stovyklavietės parjosite į pagrindinę bazę, kurioje jūsų lauks skanūs pusryčiai, o norintys galės pasinaudoti dušu. Spalvingąjį Marakešą pasieksite apie 19 val., pakeliui sustoję pietų vietos restorane.

Mano kelionės į Sacharos dykumą su šiuo turu įspūdžiai, foto, ir netgi trumpas video čia. Ekskursijos į Sacharos dykumą įspūdžiai – Facebook foto galerijoje.

 

KAINA

Marakešas – Sacharos dykuma 3 dienos/2 naktys

Turas organizuojamas kiekvieną antradienį, ketvirtadienį ir šeštadienį.

Vyksite kartu su nedidele grupe keliautojų iš viso pasaulio.

Pasiėmimas 7 arba 7.20 val ryte priklausomai nuo sutarto laiko ir vietos.

Kaina viso 105 eur

Mažiems vaikams iki 7 metų  – už pusę kainos.

Įskaičiuota:

 • pasiėmimas iš sutartos vietos Marakeše, kelionė patogiu autobusiuku su kondicionieriumi
 • pirmos dienos nakvynė Dades slėnyje esančiuose svečių namuose.
 • Vakarienė ir pusryčiai Dades svečių namuose
 • Kelionė Merzouogos dykumoje kupranugariais (pirmyn/atgal)
 • nakvynė berberų palapinėse Merzougos dykumoje (esant didesniam grupės keliautojų skaičiui, gali tekti palapine dalintis su dar vienu ar max pora keliautojų).
 • Vakarienė, pusryčiai Merzuogoje

Neįskaičiuota:

 • visų dienų pietūs
 • vanduo ir kiti gėrimai kelionei
 • arbatpinigiai gidams (apie 30-40 dh/žmogui)

Užsakyti

Norėdami užsakyti, rašykite rasa@blondieinmorocco.com    arba Whatsapp/Viber numeris: +212 695 274 252, arba Facebook.com/blondieinmorocco

Arba užpildykite šią užsakymo formą 

[honeypot honeypot-715]

Praktinė informacija

 

 • Mano kelionės į Sacharos dykumą su šiuo turu įspūdžiai, foto, ir netgi trumpas video čia.
 • Ką pasiimti keliaujant į Sacharą nakčiai dykumoje. Mano patarimus rasite čia.
 • Karštuoju sezonu bus galimybė maudytis viešbučio baseine. Kartais šis viešbutis būna pilnas, todėl jus gali apgyvendinti ir kitame, be baseino. Tačiau maudymosi kostiumą dėl visa ko turėkite.
 • Turo užsakymui būtinai palikite savo telefono numerį ir įsitikinkite, kad numeris veiks Maroke. Šis numeris bus reikalingas tik tuo atveju, jei turo pasiėmimo rytą jūs nerandate transporto, pasiklydote ar vairuotojas jūsų nemato. Jei įsigysite vietinę SIM kortelę, irgi parašykite numerį. Visuomet atsiunčiu išsamias pasiėmimo vietos ir laiko instrukcijas, tad skambinti reikia labai retai.
 • Visi be išimties į dykumą (ar kitas keleto dienų keliones) organizuojami turai ir jų vairuotojai pakeliui pietų užsuka į brangesnius restoranus, kavines (pietūs apie 10-12 eurų). Už turistų atvežimą į tas vietas, jie patys gauna nemokamą maitinimą ir galbūt kažkiek komisinių. Tai yra faktas, kurio niekas nepakeis ir dėl kurio pačio turo kainos yra palyginti nebrangios. Jei nenorite išlaidauti pietums, tiesiog įsidėkite į kelionę savo užkandžių, sumuštinių. Arba pietaukite kitame netoliese esančiame restorane.
 • Kelionės metu su gidais užsuksite į keletą kilimų audimo ir pardavimo vietų, kuriose būsite pavaišinti arbata, tačiau kažką pirkti spaudimo tikrai nėra. Tokie užsukimai į kilimų audimo vietas būna beveik daugumoje turų Maroke.
 • Vakarais ir naktimis Merzougoje vėsoka, ypač žiemos sezonu (vasarą dykumoje vakarais taip pat šaltoka). Todėl būtinai pasiimkite šiltesnį megztinį. Ypač praverčia skara, kuri apsaugo nuo smėlio dykumoje. Skarą galite nusipirkti ir kelionės metu, vietos prekybos vietose. Jojimui ant kupranugarių patogiausia kelnės bei patogi avalynė kopti į smėlio kopas.
 • Ourzazate su jumis būsiantis gidas jūsų turo pabaigoje paprašys jo užmokesčio-arbatpinigių. Galite palikti po 30 dirhamų nuo žmogaus.
 • Savo bagažą galite palikti susitarę pasaugoti arba viešbutyje Marakeše (jei nakvosite ten pat), arba pasiimti su savimi į kelionę, tam bus skirtas autobusiuko galas. Tačiau jei keliaujate su labai dideliu lagaminu, rekomenduoju jį palikti viešbutyje. Atvykus į dykumą, savo daiktus paliksite pagrindinėje stovyklavietėj, pasiėmę tik reikalingiausius nakčiai daiktus.
 • Dykumos stovyklavietėje bus lauko tualetas, o dušas – grįžus į pagrindinę stovyklavietę, kurioje lauks ir pusryčiai. Beje, kadangi ryte daug laiko neturėsite, pasistenkite dušu pasinaudoti greitai.
 • Pačioje dykumoje ryšio nėra, tad pasimėgaukit vakaru be telefono ir interneto 🙂 Tačiau pirmosios nakties viešbutyje veiks wi-fi.
 • Galimas variantas šį turą užbaigti Feze, negrįžtant atgal į Marakešą. Tokiu atveju, paskutinę turo dieną, vairuotojas jus Merzougoje persodintų į privatų transportą, nuvešiantį tiesiai į Fezą. Už šį transportą jums reiktų mokėti papildomai atskirai – kaina apie 150 eur už visą transportą, kaina dalijasi iš norinčiųjų skaičiaus. Rašykite man dėl platesnės info.

Nuotraukos

Atsiliepimai

Atsiliepimai apie turą su grupe į Sacharos dykumą. Daugiau atsiliepimų rasite mano Facebook paskyroje, skiltyje Reviews.