Taksi naudojimosi gidas Maroke

taxi morocco car

Visame Maroke yra dviejų rūšių taksi. Vadinamieji petit ir grande taksi.  Petit taksi dažniausiai priima tik 3 keleivius (nors kartais galite išsiderėti kad sutalpintų ir keturis). Jei įlipate vienas, nenustebkite, jei pakeliui jis paims ir daugiau pakeleivių.

Petit taksi negali važiuoti už miesto ribų, todėl jei norite keliauti kur toliau, turėsite imti grande/didelį taksi, kuriame telpa 6 žmonės. Miestuose šie taksi dažniausiai važinėja tam tikrai maršrutais, turi fiksuotą kainą kiekvienam keleiviai nuvažiuoti tam tikrą atstumą.

Taksi naudojimosi ypatumai Marakeše skiriasi nuo kitų Maroko miestų. Galbūt todėl, kad Marakešas yra vienas gausiausiai turistų lankomų vietų, tad taksi vairuotojai yra gerai įvaldę skirtingų įkainių meną.

Tik atsikrausčiusi į Marakešą, prisipažinsiu, ilgai  bijojau viena sėstis į taksi automobilį. Bijojau, nes ne kartą teko nusivilti išgirdus kosmines kainas. Pvz., už 5 minučių kelionę siūlyta susimokėti net 100 dh (apie 10 eur), kuomet vietiniai moka vos 10 dh. Kitą kartą nusprendžiau būti budresnė, tačiau padariau esminę klaidą – nesusiderėjau kainos prieš sėdant į taksi. Kelio pabaigoje viskas baigėsi keiksmais, riksmais ir grasinimais iškviesti policiją tiek man, tiek taksi vairuotojui.

Keturi taksi naudojimosi ypatumai ir taisyklės Maroke:

 1. Prieš sėsdamas į taksi įsitikink, jog vairuotojas žino adresą. Ne visi taksistai yra gerai pasikaustę Marakešo gatvių labirintuose. Dauguma miesto gatvių, ypač Medinoje, net neturi oficialių užrašytų pavadinimų. Jei vairuotojas neranda reikiamos vietos, turėkite po ranka savo viešbučio telefono numerį, kuriuo jis galėtų paskambinti ir pasitikslinti adresą taksistas.
 2. Taksometras arba iš anksto suderėta kaina. Jei taksometras neveikia arba vairuotojas atsisako jį įjungti, susiderėkite kainą iš anksto.
 3. Kainos. Kiekviename taksi ant lango turėtų būti pakabintos oficialios kainos.  Minimali kaina – 7 dh, net jei ir nuvažiavote vieną metrą. Marakešo centre dažniausiai užtenka 20 Dh, o kelias nuo Medinos iki traukinių stoties (apie 4 km) kainuoja apie 15 dh  (1,5 eur). Nenustebkite, jei pakeliui vairuotojas pasiims dar keletą keleivių.
 4. Oro uostas. Čia taisykles, kaip ir kiekvienoje šalyje, galioja visai kitos. Niekas taksometrų nejungia, o kainą nusideri pats.  Nors oro uoste pakabintas oficialus užrašas, jog mažas taksi iki miesto kainuoja 70 dh, retas taksistas jums tokią kainą pasiūlys. Mano patarimas – nemokėkite daugiau nei 100 Dh už visą taksi. Plačiau apie Marakešo Menaros oro uostą pasakoju čia.

Kituose Maroko miestuose taksi vairuotojai ne tokie įžūlūs, dažnai jums įjungs taksometrą net neprašius. Jei visgi matote, kad taksistas jus apgavo, neįjungė taksometro kaip žadėta, jūs turite teisę kviesti policiją ar net nemokėti. Nes kaip taksistas įrodys, kad jus vežė, jei taksometras neįjungtas? Kažkada vienam gudruoliui taksistui taip ir pasakiau, jis iškart sutiko gauti normalią sumą, o ne tą, kurią buvo užsiplėšęs.

Essaouiroje petit taksi turi fiksuotas kaina mieste – kad ir kur bevažiuotumete miesto viduje, mokėsite 7 dirhamus.

Jei visgi jus apgavo, nesijaudinkite. Taip atsitiko daugeliui pirmą kartą į Maroką atkeliavusį turistų. Tiesiog kitą kartą būkite budresni ir nebijokite išlipti iš taksi, jei jo vairuotojas nori jus apgauti. Tokie dalykai vyksta ne vien Maroke, Lietuvoje taip pat taksistai mėgsta plėšikauti prieš turistus, kurie nelabai susigaudo vietos atstumuose ir kainose.

Sėkmės!

RELATED POSTS

1 Comment

 1. Atsakyti

  dog food advisor

  gruodžio 20, 2017

  whoah this blog is great i love reading your articles. Keep up the good work!
  You recognize, lots of people are looking round for this
  information, you can help them greatly.

LEAVE A COMMENT

Naujienlaiškis