Ourikos slėnis – kelionė už 6 eur!

waterfalls, morocco, mountains, high atlas, view, nature

Marakešas yra nuostabus, kupinas veiksmo miestas, tačiau būnant ten ilgiau, išvargina. Todėl beveik kiekvienas mano savaitgalis Maroke yra skirtas išvykai į gamtą. Aukštojo Atlaso kalnų papėdėje įsikūręs Ourika slėnis – dažnas taškas mano dienos išvykų repertuare.

Ourika slėnis nuo Marakešo nutolęs apie 60 km, per jį veda vingiuotas, nerealaus grožio kalnų kelias. Pakelėse pamatysite daugybę vietinių amatininkų parduotuvių, ant kupranugarių ar arklių nugarų siūlančių pajoti vietinių. Ant upės kranto pakeliui išsidėsčiusios gausybė jaukių, spalvingų kavinukių. Dauguma jų tiesiogine to žodžio prasme įsikūrusios pačioje upėje.

Garsiausia ir populiariausia Ourika slėnio vieta – Setti Fatma kaimas, kuriame randasi garsieji septyni nedideli kriokliai. Pastarieji nėra tokie įspūdingi, kaip kad Ouzoud esantis 110 m aukščio krioklys, tačiau verti pamatyti dėl nepakartojamo Aukštojo Atlaso kalnų kelio.

Kaip nuvykti į Setti Fatmą 

Setti Fatmą patogiausia pasiekti iš Marakešo. Iki šio kaimo galite nuvykti arba nuomotu automobiliu, arba dienos turu (aprašymas čia, kaina 20 eur), arba su dideliu taksi, arba autobusu (nevažiuoja iki pat Setti Fatma, teks vistiek persėsti į taksi). Mano mėgstamiausias būdas pasiekti Setti Fatma kaimą – didelis grande/shared/collective taksi, kurio kaina į vieną pusę – 30 dirhamų, t.y., apie 3 eur. Šie taksi į Ourika slėnį Marakeše stovi tik vienoje vietoje, senamiestyje (vadinamame Medina), netoli įėjimo į Kasbah rajoną.  Neseniai priešais šią taksi stovėjimo aikštelę pažystami atidarė hostelį/viešbutį “Villa Verde”, tai jei pasiklysite, ši vieta bus jums gera koordinatė. Iki Setti Fatmos važiuosite apie valandą laiko. Stovėjimo aikštelės “Google Maps” koordinates rasite čia.

Pasiekę šią aikštelę, pamatysite ten stovinčių daug didelių taksi, eikite link galo (link Kasbah rajono įėjimo vartų). Taksistai jūsų klaus, kur važiuojate, tačiau ir patys turėtumėte išgirsti juos garsiai šaukiant “Ourika Valley” arba “Setti Fatma”. Ne vienas taksistas jums siūlys nuvežti į šią vietą privačiai ir palaukti ten. Tačiau jūs tvirtai laikykitės, kad norite vykti būtent su dideliu grande/shared/collective taksi, kurie veikia tokiu principu: taksistas turi surinkti šešis į tą pačią vietą važiuojančius žmones ir tik tada išvyksta.

Gali tekti kiek palaukti, kol susirinks reikiamas kiekis; mes paprastą dieną laukėme apie pusvalandį, tačiau savaitgalį tikrai daug greičiau. Jei susirenka šeši keliautojai, kaina vienam – 30 dirhamų (marokietiškai tletin). Jei vigi ilgai laukiate ir nesusirenka reikiamas skaičius, galite pasisiūlyti mokėti už visą taksi. Behe, jums gali siūlyti vykti tik iki Oulmes, kaimelio pusiaukėlėje iki Setti Fatma, bet ten teks vėl laukti kito taksi. Kaip grįžti atgal iš Setti Fatma į Marakešą? Tokiu pat principu: Setti Fatma prie kelio pamatysite stovint keletą didelių taksi, palauksite kol susirenka reikiamas skaičius ir atgal į Marakešą! Tad kelionė pirmyn atgal iki Setti Fatma jums kainuos vos 6 eurus!

Ką veikti Setti Fatma?

Setti Fatma yra populiari laisvalaikio vieta tiek tarp vietinių, tiek iš kitų šalių atvykstančių turistų. Todėl ypač savaitgaliais nenustebkite ten sutikę būrį kitų kalnų mylėtojų. Jei vykstate savarankiškai ir norite išvengti kitų keliautojų, pasiekę krioklius, pasivaikščiokite po kalnų šlaitus, nes dauguma turistų tik apeina pagrindinį krioklių apžvalgos ruožą.

Kad pasiektumėte Setti Fatma krioklius, teks kiek paprakaituoti ir nepamiršti patogių batų. Atvykus į Setti Fatma savarankiškai, savo paslaugas siūlys ne vienas gidas. Jis nebūtinas, tačiau jei nesate dideli kalnų žmonės ar bijote aukščio, gidas jums padės sunkesnėse vietose, paduos ranką merginoms.

Aš labai bijau aukščio, tačiau pasiryžau apeiti visą apžvalgos ratą ir baisu buvo tik vienoje vietoje, kur nuo šlapios olos reikėjo nusileisti iki kavinės. Tačiau vietinis vaikinas, pamatęs mano išsigandusias akis, drąsiai pribėgo ir padavė ranką.

Dažniausiai su gidais visi lipimą prie krioklių pradeda nuo apačios kelio, vedančio per vietines parduotuvėles. Tačiau mes pasiryžome pradėti nuo lipimo į viršų ir leidimosi žemyn. Pasiklysti sunku, nes daug kur ant olų nupieštos rodyklės, vietiniai mielai pasako reikiamą kryptį. Visas mūsų kelias, su mano lėtu lipimu,  truko apie 40 minučių. Skubėti tikrai nereikia, nes vaizdai – pasakiški!

Visuomet, keliaudama po mažus Maroko kaimus, kažką nusiperku iš vietos gyventojų: kokią smulkmeną ar  vietos kavinukėje suvalgau pietus, ar bent arbatos. Tai darau norėdama paremti vietinius, kuriems turizmas yra vienas pagrindinių pragyvenimo šaltinių. Nors tas pati arbata Marakeše kainuoja dvigubai pigiau, tačiau tikrai negaila žinant, kas tai yra vietos šeimos verslas.

Ką dar pamatyti be Setti Fatmos?

Ourika slėnis yra puiki vieta kalnų žygiams, piknikams gamtoje bei ramybės paieškoms. Ten yra daugybė gražių vietų, norintys galite apsistoti nakčiai viename iš daugybės pakelėse esančių viešbučių. Jau minėjau apie pusiaukelėje į Setti Fatmą esantį Oulmes kaimą, kuriame irgi galite sustoti pietums. Man labai patiko netoli Oulmes esantis jaukus organiško maisto restoranas Elzguerona, įsikūręs atokesnėje vietoje, medžių ir vietoje auginamų prieskonių apsuptyje. Didelė restorano teritorija puikiai tinka šeimoms su vaikais ar norintiems ramybės.

Beje, mėgstantiems autentišką gamtą, Setti Fatma gali pasirodyti kiek perpildyta turistų. Todėl pasistenkite ten važiuoti ne savaitgalio dienomis. Labai tikiuosi masinis turizmas nesunaikins šios gražios Maroko vietos veido.

Daugiau mano nuotraukų su Setti Fatma vaizdais:

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Naujienlaiškis