Mažasis Taghazout – ne tik bangų gaudytojų Meka

taghazout morocco gym ocean

Netoli Agadiro įsikūręs mažasis Taghazout jau seniai pavergė bangų gaudytojų iš viso pasaulio širdis. Ir ne tik banginėtojų, bet ir visų, kurie ieško ramybės bei prieinamų kainų. Jei ruošiatės kelionei į Maroką, šis Atlanto vandenyno pakrantėje įsikūręs miestas tikrai turi būti jūsų sąraše.

Bangų gaudymas visuomet buvo mano romantiška svajonė, kurią sužlugdė vietinis instruktorius, sužinojęs, kad… nemoku plaukti. Plaukti taip ir neišmokau, tačiau nusprendusi aplankyti Agadirą visuomet nakvoju būtent Taghazout.

Viena iš priežasčių – Agadire nėra hostelių, ir nors juose dažnai renkuosi privatų kambarį, tačiau dievinu draugišką ir kosmopolitišką hostelių atmosferą. Į Taghazout susirenka kitokie keliautojai – jiems neaktualūs standartiniai viskas įskaičiuota paketai,  jie nebijo iššūkių ir yra truputį romantikai. Jiems patinka stebėti, kaip žvejai iš jūros parvelka savo valtis; patinka vakare išlįsti į vietinius restoranus, kuriuose visi jaukiai ragauja šviežią žuvį. Jie truputį nutrūktgalviai, nes nebijo susirasti vietinį taksi ar autobusą, derėtis su vairuotoju, pasiklysti vaikščiojant gamtoje ar, žinoma, čiuožti bangas iki išprotėjimo.

taghazout, bus, local bus, palm trees

19 km nuo Agadiro nutolęs Taghazout lengvai pasiekiamas vietiniu autobusu arba taksi. Vietinis Alsa autobusas nr. 32 arba 33 išvyksta iš Mohamedo V aveniu, stotelės „Wilaya“, esančios priešais Shems kazino (čia rasite stotelės vietą pažymėtą žemėlapyje). Kelionės trukmė – apie 35 minutės, kaina – 7,5 Dh (apie 0,60 eur). Privatus taksi, jei mokėsite derėtis, kainuos apie 120 dh (apie 10 eur).

beach, morocco, taghazout, scenary, mountains

beach, morocco, sand, taghzaout

taghazout, surfing

Taghazout – mažas miestas, kurio turbūt beveik pusė gyventojų išgyvena iš turizmo, turi įkūrę hostelius, banglenčių nuomos punktus, restoranus, kavines. Tai puiki vietas šeimoms su vaikais, nes studiją su vaizdu į vandenyną galima išsinuomoti ir už 30-40 eurų nakčiai, maistas nebrangus, o šviežią žuvį rytais žvejai parduoda už keleto žingsnių esančiame paplūdimyje. Be banglenčių valdymo pamokų kai kuriuose hosteliuose vyksta jogos kursai, keliautojai aplanko netoliese esantį Rojaus slėnį (Paradise valley).

surfing, taghazout, poster, camel

Beje, dauguma hostelių siūlo viskas įskaičiuota paketus aktyviems keliautojams – į kainą įeina apgyvendinimas, pusryčiai, pietūs, vakarienė, jogos, surfinimo pamokos, pervežimas ir ekskursijos. Tikras rojus ir alternatyva tiems, kurie atostogų metu nenori niekuo rūpintis. Beje, geriausios bangos, sako, būna žiemos sezonu, nuo lapkričio iki kovo.

Taip pat verta aplankyti šalia esančius kaimus, kaip kad mano mėgstamas Aourir arba dar kitaip Bananų kaimas, kuriame auginami bananai!

village, banana, fruits, street shop

bananas morocco banana village

beach, banana, morocco, wild

motorcycle, scooter, beach, hill, mountains

Įdomu pastebėti, kad Taghazout pamažu tampa vis labiau  hipsteriškas, vietinės kavinės panašėja į užsienio, populiarėja loftinis dizainas, meniu, apipavidalinimai.  Tuo pačiu Taghazout – puikus pavyzdys kaip gera rinkodara gali paversti mažą Maroko miestą aktyvių keliautojų traukos centru.

beach, taghazout, water, village

fisher, net, morocco, fishing

fish, taghazout, fishemen, beach, vendor

 

cat, terrace, cafe, ocean, beach

taghazout, houses, sea, village

kids, sea, water, beach, morocco

girl, morocco, terrace, beach view, hotel

boats, beach, morocco, taghazout, fishers, water

beach, camel, ride, ocean, morocco, camel ride

orange, juice, shop, cafe, beach, morocco

goat, beach, water, animal

 

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Naujienlaiškis