Maroko oro uostai – informacija skrendantiems

marrakech menara airport

Marrakech Menara airport

Skrendantiems į egzotiškąjį Maroką, svarbu žinoti informaciją apie šalies oro uostų specifiką, pasų patikras ir pervežimus į miestus. Kadangi daugiausiai lietuvių turistų keliauja į Agadiro bei Marakešo oro uostus, šiame straipsnyje rasite pagrindinę informaciją, kuri pravers patogiai pradžiai Maroke.

Pasų kontrolė ir atvykimo kortelės

Į Maroką  vykstantiems Europos Sąjungos piliečiams vizų nereikia, tačiau negalima vienu buvimu viršyti 3 mėnesių ribos. Keliautojams privaloma su savimi turėti bent šešis mėnesius kelionės metu galiojantį pasą.

Nusileidę bet kokiame Maroko oro uoste, pamatysite stovus su specialiomis kortelėmis, kurias kiekvienas turistas privalo užpildyti ir laukti savo eilės prie pasų patikros punktų. Jei jums pasiseks, šias korteles galbūt jau lėktuve išdalins palydovės. Nepatingėkite jų užpildyti labai atidžiai.

Paspaudę Čia rasite didesnį kortelės pavyzdį. Joje privaloma įrašyti kokį nors adresą (viešbučio, draugo), kuriame planuojate apsistoti. Jei dar nežinote, kur nakvosite pirmą naktį, to nesakykite pareigūnui, tiesiog paprašykite kartu keliaujančiųjų duoti jų viešbučio pavadinimą ir adresą arba turėkite po ranka bet kokį kitą viešbučio pavadinimą. Tai tik formalumas, niekas netikrina. Pateikus šią kortelę pareigūnui, jums į pasą bus įdėtas anspaudą su jūsų unikaliu atvykimo numeriu bei data.

SVARBU ! Išskrendant iš Maroko, visuose Maroko oro uostuose, net jei keliaujate tik su rankiniu bagažu, nesvarbu kokios oro linijos, privalote pirma keliauti prie savo oro linijų langelio, kuriame registruojamas kitų keleivių bagažas, ir pasiimti specialų bilietą (net jei ir turite atsispausdinę savo). Taip pat, išvykdami iš Maroko privalėsite dar kartą užpildyti šią įvažiavimo kortelę oro uoste. Kortelę paduosite prie pasų patikros langelio, kur jums uždės išvykimo antspaudą.

Keletas naudingų patarimų:

  • Kartais pasų kontrolės pareigūnas gali paprašyti jūsų parodyti lėktuvo bilietą, telefoninis variantas puikiai tinka.
  • ! Turėkite su savimi rašiklį, nes labai dažnai oro uostuose jų trūksta, tad įvažiavimo kortelės užpildymas gali užtrukti.
  • Labai dažnai nusileidus Maroko oro uostuose, susidaro ilgos eilės prie pasų patikros punktų. Todėl išlipęs iš lėktuvo, labai nežioplinėkite, ir skubėkite užsiimti eilę. Kortelę galėsite užpildyti jau stovėdami eilėje. Ypatingai didelės eilės susidaro piko metu Marakešo oro uoste, todėl išlipę iš lėktuvo skubėkite prie pasų kontrolės eilės.
  • Daugumoje oro uostų veikia nemokomas internetas.
  • Daugumoje oro uostų galite įsigyti marokietiškas SIM korteles, tikrai rekomenduoju tai padaryti oro uoste, ir paprašyti vietoje papildyti sąskaitą.

Valiuta

Eurus į marokietiškus dirhamus galite išsikeisti ir oro uoste. Is senų laikų yra išlikęs mitas, kad į Maroką reikia vežtis dolerius. Tai visiška netiesa, jei turite eurus, vežkitės eurus, jei gyvenate Anglijoje, vežkitės svarus. Keičiantis valiutą jums reikės parodyti savo pasą ir būtinai perskaičiuokite, ar gavote teisingą sumą. Jei gavote stambius banknotus, pabandykite paprašyti juos pasmulkinti. Oro uostuose taip yra ne vienas pinigų išėmimo bankomatas, nebijokite jais naudotis. Imdami pinigus iš bankomato už komisinius sumokėsite panašiai, kaip ir keisdamiesi valiutą. Štai “Swedbank” už 200 eurų išėmimą Marakešo bankomate man nuskaičiavo 4 eurų komisinį mokestį.

  • 10 Dh/dirhamų = apie 0,90 euro centų.

Pervežimai į miestą

Marakešo Menara oro uostas

Į Marakešo centrą iš oro uosto galima patekti dviem būdais: taksi ir viešuoju transportu. Autobuso Nr.19 kaina – 30 DH, jis stovi oro uosto lauke už taksi stovėjimo aikštelės, reiks kiek paieti į šalį. Autobusas sustoja prie pagrindinės Jem El Fnaa aikštės, taip pat traukinių stotyje. Autobusu veikia nemokamas „Wi-Fi“ internetas, vairuotojai dažniausiai kalba angliškai. Jei pirksite autobuso bilietą iš anksto į abi puses, kainuos 50 dh. Paskutinis autobusas išvyksta apie 21 val.

marrakech busTaksi oro uoste visuomet rasite, tačiau jų kaina visuomet priklauso nuo mokėjimo derėtis. Nors oro uoste pakabintas oficialus užrašas, jog mažas taksi iki miesto kainuoja 70 dh, retas taksistas jums tokią kainą pasiūlys. Mano patarimas – nemokėkite daugiau nei 100 Dh už visą taksi. Plačiau apie Marakešo taksi naudojimosi ypatumus rasite čia. Beje, pats oro uostas randasi Marakešo mieste, apie 5 km nuo senamiesčio, dar arčiau naujosios dalies, todėl netikėkite, jei taksistas sakys, kad naujoji miesto dalis, Gueliz, yra toli.

Alternatyvus, dar pigesnis pervežimo į miestą variantas, išeiti iš oro uosto teritorijos į pagrindinį kelią ir stabdyti taksi ten. Jei taksistas įjungs taksometrą, neturėtumėte sumokėti daugiau nei 40 dh. Tame pačiame kelyje yra ir vietinio miesto Alsa autobuso nr. 11 stotelė, jis stoja ir pagrindinėje aikštėje. Tačiau šie autobusai važiuoja be konkretaus grafiko, jūsų neims su dideliu bagažu nes paprasčiausiai netils – autobusai dažniausiai perpildyti. Kaina – tik 4 dh.

Agadiro Al Massira oro uostas

Agadiro oro uostas nuo miesto yra nutolęs apie 20 km. Iš pačio oro uosto nevažiuoja joks viešasis transportas išskyrus taksi. Taksi kaina yra fiksuota – 20 eurų (jei važiuoja ne daugiau kaip 3 žmonės į tą patį viešbutį). Šį pervežimą galite užsisakyti  ir per mane, ypač jei esate didesnė kompanija žmonių, tereikia užpildyti anketą čia.

Pigesnis variantas, kaip ir Marakeše, išeiti iš oro uosto teritorijos ir kelyje, prie žiedinės sankryžos, pasigaudyti didelį taksi į Agadirą. Arba ten pat palaukti vietinio Alsa kompanijos autobuso nr 22, kaina 4 dh, kuris jus nuvežtų iki  Inezgane miesto. Iš ten prigriebsite už panašią kainą didelį bendrą/grande taksi arba kitą autobusą į Agadiro centrą. Tačiau autobuso variantą rekomenduoju tik tiems, kurie keliauja su rankiniu bagažu, nebijo nuotykių ieškant autobusų/taksi, nes autobusai važiuoja be tvarkaraščių, o pats Inezgane yra klaidokas miestelis ieškant tinkamos autobuso stotelės (iš asmeninės patirties).

Geros kelionės!

 

 

Save

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Naujienlaiškis