Kelionė iki garsiųjų Ouzoud krioklių

ouzoud, waterfall, morocco, mountain, view

Maroke esantys 110 metrų aukščio Ouzoud kriokliai yra aukščiausi Maroke ir kasdien sutraukia būrius keliautojų. Nors ir populiari turistinė atrakcija, Ouzoud slėnis žavi savo gamta, draugiškais vietiniais ir yra puiki aktyvios dienos pramoga.

Ouzoud kriokliai įsikūrę Aukštojo Atlaso kalnuose, prie Tanaghmeilt kaimo. Patogiausia krioklius pasiekti keliu iš Marakešo, nors atstumas yra apie 150 km, jį įveikti per kalnuotus ir vingiuotus kelius prireiks trejeto valandų. Pasiekti Ouzoud krioklius savarankiškai nėra paprasta – nebent turite išsinuomoję automobilį. Kitu atveju tektų keliauti vietiniu autobusu, kuris neveža tiesiai iki krioklių, tektų išlipti pusiaukelėje ir ieškoti vietinio taksi (apie mano kelionę vietiniu autobusu skaitykite čia). Patogiausia  keliauti su dienos ekskursija iš Marakešo, apie ją plačiau čia. Jei vyksite su nuomotu automobiliu, labai siūlau pasidaryti keleto dienų maršrutą ir į jį įtraukti ir  Bin-El-Ouidane kaimą, prie kurio įsikūręs nerealus didžiulis dirbtinis ežeras.

Prie Ouzoud krioklių įsikūrusios daugybė vietinių kavinių, palapinių stovyklų, viešbučių. Patys kriokliai randasi Tanaghmeilt kaimo šone, kelią lengvai rasite sekdami ten einančius keliautojus arba galite nusisambdyti vietinį gidą, kuris pravers jei norite daugiau patys pavaikščioti po Ouzoud slėnį ir pabėgti nuo gausybės kitų keliautojų minamų takų. Pietums taip pas siūlau paieškoti ramesnės vietos, paėję kiek toliau nuo krioklių, rasite pasislėpusių gausybę vietos kavinukių.

Nepamirškite patogių batų – takas iki Ouzoud krioklių žemyn veda per gausybę laiptų, vasarą pravers ir maudymosi kostiumėlis.

Be krioklių kita didžiausia Ouzoud atrakcija – laisvai ten gyvenančios beždžionės. Vietinės beždžionės yra nekuklios – mėgsta turistų siūlomus riešutus ir kitus užkandžius. Ne vienoje Ouzoud vietoje pamatysite vietinius, siūlančius prikviesti beždžiones su riešutais. Nusifotografavę su beždžionėmis, nepamirškite palikti šiems vyrukams dirhamų.

Ouzoud kriokliai yra populiari turistinė vieta, ten kasdien keliauja ir turai, ir vietiniai su šeimomis. Todėl siūlau ten vykti ne savaitgalio dienomis, kad išvengtumėte masės žmonių. Mano video apie kelionę į Ouzoud rasite čia.

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Naujienlaiškis