Ką pasiimti keliaujant į Sacharą nakčiai dykumoje?

Maroko Sacharos dykuma vilioja visus į šią egzotišką šalį atvykstančius. Vieni keliauja su nuomotu automobiliu, kiti su viešuoju transportu, kiti su grupiniais ar privačiais turais. Kadangi labai dažnai sulaukiu klausimo, ką rengtis ar vežtis keliaujant į dykumą bei nakvojant dykumos stovyklavietėse, nusprendžiau visą informaciją surašyti į vieną vietą.

Kaip apsirengti ir ką vežtis į dykumą labai priklauso nuo sezono. Karštasis vasaros sezonas trunka nuo gegužės iki spalio mėnesio, vėliau orai atvėsta. Dauguma keliautojų neįvertina, kaip toli yra ta Sacharos dykuma, ir kad ilgas važiavimas gali išvarginti per didelius karščius.

Gražiausios Erg Chebbi smėlio kopos Maroko Sacharoje randasi prie pat Merzouga miesto, nuo Marakešo nutolusio apie 600 km. Rekomenduoju tokiam turui skirti mažiausiai 3 dienas ir dvi naktis, kad nepervargtumėte važiuodami. Nenorintys vairuoti, gali pas mane užsisakyti puikų turą su grupe iš Marakešo.  Artimiausia yra Zagoros dykuma, ne tokia įspūdinga, bet idealus variantas neturintiems daug laiko. Iki Zagoros galima nuvykti ir grįžti per dvi dienas. Čia rasite mano siūlomą grupinį turą.

Vasaros sezonas

Didelė skara dykumoje labai pravers!

Karštuoju vasaros sezonu, ypač liepos bei rugpjūčio mėnesiais, temperatūra Sacharos dykumoje įkaista  net 50 laipsnių. Todėl gerai pagalvokite, ar tikrai norite tuo metu aplankyti dykumą. Karštuoju sezonu važiuojant į dykumą ir apsistojant dykumos stovyklavietėse, privaloma pasiimti:

 • Kremą, akinius nuo saulės. Kepurę ar skarelę.
 • Didelę, ploną skarą, kuri labai pravers ne tik kaip apsauga nuo saulės, smėlio dykumoje, bet ir šiaip kaip puošmena – paprašykite kupranugarių varovų skarą jums užrišti kaip tikriems dykumų beduinams. Jei tokios skaros neturite, ją galėsite nusipirkti pakelėje esančiuose kaimuose.
 • Patogius batus – tik ne flip-flopus ar kitokias ant kojų tvirtai nesilaikančias basutes – bus nepatogu joti ant kupranugario bei vaikščioti per kopas.
 • Patogias lengvas kelnes ar šortus. Tik ne džinsus, išvis, pamirškite džinsus vasarą Maroke, per karšta ir labai nepatogu. Suknelė bei sijonai gražu, bet nepraktiška jojant ant kupranugario bei laipiojant po vėjuotas kopas.
 • Nors vasaros sezonu dykumoje naktimis nėra šalta, pasiimkite kokį lengvesnį megztuką. Kartais, labai retai, dykumoje lyja, todėl jei turite vietos, dėl visa ko galite pasiimti mažą lietaus apsiaustą  (patį pigiausią ir paprasčiausią, nes lyja labai retai). Dėl visa ko turėkite plonas kojines, kartais naktimis ar ankstyvais rytais būna vėsoka.

Žiemos sezonas

Šaltuoju sezonu į dykumą  rekomenduoju pasiimti:

 • Kremą nuo saulės veidui (saulė ir žiemą dienomis intensyvi)  bei akinius.
 • Didelė plona skara visada praverčia ir apsaugo nuo visko! Jei neturite, man pačiai ir kepurė pravertė apsaugai nuo vėsoko dykumos vėjo (gruodį).
 • Patogūs batai, kelnės, šiltesni drabužiai (ilgos kelnės, paltas ar striukė, megztinis ar džemperis). Gruodžio, sausio mėnesiais pravers ir pirštinės, ypač anksti ryte.
 • Būtinai nepamirškite šiltų kojinių, net lapkričio mėnesį vakarais labai atsvėsta.
 • Vandens butelis, servetėles, žibintuvėlis.

  DĖMĖSIO! Lapkričio-vasario mėnėsiais dykumoje tikrai gali būti šalta. Todėl dėl visa ko pasiimkite bent vieną labai šiltą drabužį, pirštines, vilnones kojines bei šaliką. Žinoma, pasitaikys ir labai daug šiltų vakarų, rytų, bet jei neprireiks tiek šiltų drabužių, juos paliksite autobusiuke.

Miegoti žiemos sezonu palapinėse nėra labai šalta, nes duodami užklotai.

Mūsų kompanija gruodžio viduryje Merzougos dykumos stovyklavietėje.

Keletas patarimų bet kuriam kelionės į dykumą sezonui:

 • Jodami ant kupranugarių į dykumą tikrai negalėsite pasiimti savo lagaminų, juos turėsite palikti pagrindinėje stovyklavietėje, saugomame turo autobusiuke (bent jau su mano siūlomais turais). Todėl turėkite nedidelę kuprinytę, į kurią susikrausite reikalingiausius nakčiai dykumoje daiktus.
 • Pasiimkite telefono pakrovėją ar pakrautą bateriją. Jei nakvosite giliau dykumoje, ten nebus jokio ryšio ir dažnai vietos pasikrauti telefonui ar fotoaparatui. O telefono tikrai reikės įamžinti nuostabius kopų vaizdus.
 • Turėkite su savimi vandens butelį bei drėgnas servetėles. Nors dykumų stovyklavietėse būna tualetai ir net popierius, vasarą servetėlės labai pravers apsivalyti nuo prakaito ir smėlio.
 • Žibintuvėlis arba telefonas  su žibintuvėlio programa tikrai pravers. Nes naktį dykumoje jums švies tiks žvaigždės…
 • Kai kurie keliautojai patarė pasiimti nedidelį plastikinį maišelį Sacharos smėliui. Argi ne puiki dovana?

p.s. mano grupinės kelionės į Merzougą pasakojimą bei video rasite čia.

Norėdami užsisakyti turą į Sacharos dykumą, rašykite rasa@blondieinmorocco.com    arba Whatsapp numeris: +212 695 274 252 arba Facebook.com/blondieinmorocco

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Naujienlaiškis