Įkvepiančios moterų istorijos 2018 metų kalendoriuje. Tarp jų – ir aš!!!


Tekstas paimtas iš 2018 metų kalendoriaus JOS, kurį išleido DivaNamai. Kalendorius talpina 12-os laisvų ir nepaisančių spaudimo Lietuvos moterų istorijas. Pakvietimas tapti viena iš dvylikos jų buvo labai netikėtas ir, žinoma, malonus. Nesijaučiu daranti kažką išskirtinio ar gyvenanti kitaip. Tačiau, jei kažką mano istorija inspiruos, būsiu labai laiminga.  Kaip rašoma kalendoriaus įžangoje, Tik Tu Gali Pakeisti Savo Gyvenimą. Niekas kitas.

RASA

„Jei blondinė gali keliauti ir gyventi Maroke, vadinasi gali ir tu“ – į paslaptingą arabų kraštą atvykti drąsina tinklaraščio „Blondie in Morocco“ kūrėja Rasa Barčaitė. Atsisakiusi patogaus gyvenimo Europoje, ji pasirinko kupiną iššūkių bei nuotykių šalį. Nepažintą kultūrą Rasa priima atvirai ir teigia jau įpratusi prie vietinių vėlavimo ar žvilgsnių, dėl jos šviesių plaukų.

Nors dažnas mano, kad Marokas pavojinga vieta moterims, tačiau Rasa čia jaučiasi drąsiai. Ieškodama būsto, ji tiesiog gatvėje klausė žmonių, kur tokį būtų galima rasti, pati išsiderėjo nuomą, o vėliau siaura gatvele perkraustė baldus. Norėdama pažinti ir aprašyti vietinių žmonių gyvenimą, ji stengiasi būti kuo arčiau jų kasdienybės. Todėl keliautojams mergina dažnai pateikia rekomendacijų bei patarimų, kuriuos žino tik bendraujantys su krašto gyventojais. Tarpininke tarp vietos žmonių bei keliautojų dirbanti rašytoja, savo veikla siekia naikinti įsisenėjusius mitus apie šalį ir kviečia Maroką pažinti arčiau. Patyrusi gyvenimo permainas Rasa taip pat skatina nelaukti palankesnio laiko joms atsirasti ir jeigu viduje kirba noras bandyti nauja, nežinoma, ji siūlo drąsiai keliauti už patogumo ribų.

+1 LŪŽIS Dirbau žurnalo redakcijoje, laisvalaikiu vedžiau savo tinklaraštį kinomaistas.lt, turėjau nusipirkusi automobilį, gyvenau Vilniaus centre. Tačiau pradėjau klausti savęs, o kas toliau? Nejaugi taip ir gyvensiu: keletą kartų per metus eisiu atostogų ir kasdien dirbsiu biure? Pradėjau jausti artėjančią monotonijos ir užsisėdėjimo baimę. Supratau, jog jei tą pačią minutę neišeisiu iš savo komforto ribų, tuomet biure liksiu ilgam. Mečiau darbą, pardaviau mašiną, kaktusus nuvežiau į tėvų namus ir su mažu lagaminu iškeliavau į Amsterdamą.

+2 PRADŽIA Amsterdame netikėtai pakliuvau į menininkų rezidencijų projektą. Tai man suteikė gyvenamą vietą ir darbą eksperimentinio meno erdvėje. Gyvenimas buvo puikus, bet jaučiau, kad šiame mieste ilgai nebūsiu. Metus taupiau lėšas ir vėl susikroviau lagaminą. Iškeliavau gyventi į Maroką, kur esu iki šiol. Ši šalis mane žavėjo jau senai. Apie Maroką daugybę žmonių turi blogų nusistatymų: pavojinga musulmonų šalis, moterys slepia save po burkomis. Tačiau tai netiesa – Maroke jaučiuosiu saugiau, nei daugelyje Europos vietų. Žmonės čia yra draugiški ir atviri. O turistiniuose miestuose vaikščiojančios moterys trumpomis suknelėmis nieko nestebina. Todėl nusprendžiau padėti laužyti stereotipus, trukdančius pažinti šią nuostabią šalį. Taip gimė projektas „Blondie in Morocco“.

+3 PAŽINTI SVETIMĄ Marakešo Medina savyje slepia visas marokietiško gyvenimo paslaptis, todėl jei nori kas pajusti šį miestą, turi pagyventi būtent čia, o ne slėptis už saugių modernaus gyvenimo rėmų. Man labai padėjo išsikraustymas iš visą parą saugomos rezidencijos į senamiestį. Nes tikras skirtingų kultūrų pažinimas nėra televizijos ekranas. Reikia pačiam keliauti, domėtis, nudegti, žavėtis, išsigąsti ir svarbiausia – būti atviram. Man padeda suvokimas, kad tai aš atsikrausčiau į naują šalį ir derintis prie naujos kultūros turiu pati o ne aplinka prie manęs.

+4 PERMAINOS Kas pasikeitė patogų gyvenimą iškeitus į nuotykius Maroke? Gal kiek netikėtas atsakymas, bet jį pakeitė dar patogesnis. Aš kasdieną atsibundu laiminga, nes darau tai, ką noriu. Man neteko atsisakyti didelių materialinių dalykų, nes niekada man jų ir nereikėjo. Jau seniai nebeperku naujų drabužių – užtenka turimų. Nereikia man ir gausybės higienos priemonių – pakanka pagrindinių. Man čia puikiai sekasi: gyvenu puikiame namelyje centre, kasdieną mėgaujuosi saule, puikiu maistu ir kelionėmis po Maroką.

+5 RYŽTAS Esu ne kartą girdėjusi, jog nuolat migruojantys žmonės bėga nuo savo vidinių problemų ir tikisi, jog pakeitus aplinką, pasikeis ir jie. Tačiau aš tokių stebuklų nelaukiu. Jei esi mėgėjas sėdėti ant sofos, toks pats būsi ir Maroke. Esu iš tų žmonių, kurie negali nusėdėti vienoje vietoje. Esu rašytoja, todėl nauja patirtis reikalinga, kaip oras. Man patinka išbandyti savo maksimalias ribas,nes tai sukelia adrenalino lygį gyvenimo džiaugsmui.

+6 RUTINA Kol kas sunku apibrėžti savo dieną. Ji kasdieną kitokia, pilna netikėtumų. Stengiuos dėlioti savo dienas į rėžimą, bet Maroke sunkiai tai pavyksta. Tai šalis, kurioje gali planuoti, bet Marokietiškas gyvenimas pats sudėlios viską už tave.

LINKĖJIMAS Jei norisi pakeisti savo gyvenimą, tačiau baugu dėl ateities, reikia savęs paklausti, ar tikrai tų pokyčių reikia? Šiuolaikinė masinė medija mums dažnai daro žalą, eskaluodama, jog tu gali pasiekti viską, ką nori, privalai keliauti, keisti savo gyvenimą, šalį. Taip daugybė žmonių pakliūna į asmeninės depresijos spąstus, nes atrodo, kad visi aplink keičia gyvenimus, o pats esi užstrigęs savo rate. Jei norisi pokyčių, siūlau pirmiausia susirasti mėgstamą veiklą. Pamatysite, kaip ji išsirutulios į kažką daugiau.

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Naujienlaiškis