Gimtadienio ar kitų švenčių idėjos Marakeše!

Nors tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Maroką panaikinti, į šią egzotišką šalį nesudėtinga rasti nebrangių skrydžių su persėdimu. Emigrantams, gyvenantiems Anglijoje, Airijoje, Norvegijoje, Vokietijoje etc dar paprasčiau, nes jie į Maroką gali nusigauti su tiesioginiu skrydžiu kad ir keletui dienų.

Tad kodėl neatšventus savo ar draugų gimtadienio kad ir Marakeše? Arba nesuorganizavus mergvakario, bernvakario šiame chaotiškame mieste? Siūlau keletą nerealių idėjų, kaip savo šventę paversti nepakartojama akimirka. Jei kuri iš idėjų jus sudomins, kreipkitės rasa@blondieinmorocco.com ir suorganizuosiu jūsų svajonių šventę!

Vakarienė netoli Marakešo esančioje dykumoje

Tik nedaugelis keliautojų žino, kad visai netoli Marakešo, apie 40 min kelio su mašina, galima rasti akmeningą, didžiulio ploto monumentalią dykumą. Ten įsikūrusioje stovyklavietėje galima apsistoti puikiai įrengtose prabangiose palapinėse (su dušu ir kitais patogumais), ar tik pavakarieniauti, pajodinėti kupranugariu, ar tiesiog praleisti dieną prie dykumoje esančio baseino ar užsisakyti jogos pamoką. Tai puiki vieta fotosesijoms, o beribis plotas garantuos jūsų privatumą. Ten pat organizuojamos žvaigždžių stebėjimo naktys ar žygis po apylinkes su pietumis pas vietinę šeimą. Vaikams ši vieta patiks, jie tikrai turės ką veikti apžiūrėdami ten augančius asiliukus ar botanikos sodą. Beje, ši vieta ir jos teikiamų paslaugų kokybė puikiai tiks ir vestuvių organizavimui!

Pažink Marakešą ant motociklo su lopšiu!

Lietuvos gatvėse laikas nuo laiko pamatysi senovinius motociklus su lopšiu. O dabar įsivaizduokite, kad sėdėdami tokioje senovinėje transporto priemonėje, kartu su patyrusiu vietiniu vairuotoju pažinsite Marakešą ir jo apylinkes. Tai yra visiškai unikali, pasaulyje analogų neturinti pramoga. Vienas motociklas talpina du keleivius; jei esate su didesne kompanija, vienu metu galima užsisakyti ir keletą motociklų. Motociklų vairuotojai puikiai kalba angliškai ir jums parodys slapčiausias Marakešo ir jo apylinkių vietas. Galite užsisakyti klasikinį turą po Marakešą ar netoliese esantį palmių rajoną. Arba pasirinkite turą į paslaptingąjį prancūzo Jean-Francois Fourtou įkurtą Dar El Sadaka ir jo skulptūrų parką, kuriame rasite ir garsųjį namą, kuriame viskas aukštyn kojomis! Arba, visą dieną skirkite turui ant motociklo su lopšiu  ir patyrinėkite Aukštojo Atlaso kalnus ar akmeninę, prie Marakešo esančią dykumą, kurioje pasimėgausite ir marokietiškais pietums.

Maisto gaminimo pamoka

Marakešo maisto kultūra išties ypatinga ir ją pažinti prireiks išbandyti ne vieną patiekalą. Maisto gaminimo pamoka puikiai tiks tiek gimtadieniui, tiek mergvakario atšventimui. Kartu su licencijuota, angliškai puikiai kalbančia gide Marakešo gatvės turguose nusipirksite reikiamų produktų ir keliausite į Medinoje esančią tradicinę riadą. Ten jums marokietiško maisto gaminimo paslaptis atskleis vietinė moteris, kuri kartu su gidės pagalba jus išmokys gaminti svarbiausius marokietiškus patiekalus bei papasakos apie maisto kultūrą Maroke. Maisto gaminimo pamoką galima suderinti su henna piešinių vakaru. Jums rankas ar kojas įvairiausiais raštais išpieš profesionali hena meistrė.

Norintys maisto gaminimo pamokos labiau gamtos prieglobstyje, kviečiu į šefo Tarkio maisto gaminimo atelje už Marakešo ribų. Visos daržovės ir prieskoniai bus tiesiai iš Tariko fermos, patiekalus gaminsite atvirame ore esančioje virtuvėje.

Tie, kurie gaminti nelabai mėgsta, gali pasirinkti Marakešo Medinos vakarinį maisto turą, kurio metu gidė jus supažindins su tradiciniais marokietiškai patiekalais. Paragausite net 8 skirtingus patiekalus, įskaičiuojant įvairius užkandžius, desertus ir rimtesnius mėsos patiekalus.

Skrydis oro balionu – pasitik saulę!

Neįsivaizduoju geresnės dovanos, nei skrydis karšto oro balionu virš Marakešo apylinkių pasitinkant rytinę saulę.  Apie 5.30 val ryto vairuotojas jus pasiims iš viešbučio ir nuveš iki oro baliono skrydžio pradinės vietos. Ten jūsų pirmiausia lauks marokietiška kava ar arbata, pasiruošimas skrydžiui. Tuomet pakilsite į valandos trukmės skrydį oro balionu. Nusileidus, būsite pavaišinti puikiais marokietiškais pusryčiais ir apie 11.30 val būsite parvežti atgal į Marakešą. Prisiminimui jums bus įteiktas skrydžio sertifikatas su arabiškai įrašytu jūsų vardu. Visa informacija apie kainas ir užsakymą čia.

Pasigamink savo kvepalus

Marokas garsėja savo kvapais, todėl ši šalis yra puiki vieta naujam kvapui įsigyti. Arba, tą kvapą patiems susikurti. Ši pramoga ypač patiks merginų kompanijai, tačiau net ir atkeliavus su vaikais, jiems kvepalų maišymas paliks didelį įspūdį. Kvepalų gamyba vyks Marakešo Medinoje esančioje profesionalioje studijoje, jūs ne tik pasigaminsite savo kvepalus, bet ir būsite supažindinti su kvepalų istorija.

Henna piešinių pamoka

henna art hand drawing marrakech girl

Henna piešinių menas Maroke turi gilias tradicijas. Ne viena keliautoja iš Maroko grįžta su keletą savaičių išliekančiais piešiniais ant rankų ir kojų. Tačiau bent jau Marakeše, reikia labai atsargiai rinktis henna piešėjas, nes tos, esančios pagrindinėje Jemaa El Fna aikštėje dažnai naudoja blogos kokybės dažus. Todėl siūlau jūsų grupelei užsisakyti henna piešinių pamoką, kurios metu pačios pasimokysite šio meno bei pasipuošite profesionalių piešėjų kūriniais. Henna piešinių pamoka gali vykti tiek specialioje studijoje ar henna meno kavinėje, arba piešėjos gali atvykti į jūsų vakarėlį ar vilą.

Apsistokite viloje su baseinu!

Jei į Marakešą atvykstate su didesne draugų grupe, geriausia idėja išsinuomoti visą arba dalį vilos. Gražiausios vilos randasi už Marakešo, ten galėsite leisti laiką palmių apsuptyje, mėgautis baseino teikiamais malonumais. Norint, jums bus suorganizuota privati vakarienė ar net maisto gaminimo pamoka. Dėl transporto nesijaudinkite, juo pasirūpins mano komanda (arba išsinuomokite automobilį).

Fotosesija

Jokia šventė neapsieis be gero fotografo, įamžinančio gražiausias jūsų akimirkas. Marakešas fotosesijoms yra labai dėkingas miestas – egzotiškos senamiesčio gatvės, palmės, asilai, kupranugariai, dykumos peizažai. Kreipkitės į mane ir jums užsakysiu puikų forografą, kuris galės įamžinti jūsų šventės akimirkas tiek pačiame Marakaše, tiek už jo ribų. Mano mėgstamiausia fotosesijų vieta – nuostabus Marakeše esantis kaktusų parkas, kuris dar mažai žinomas turistams ir norint jame apsilankyti reikia suderinti asmeninį vizitą. Kai kurie kaktusai šiame parke – net 40 metų amžiaus!

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Naujienlaiškis