Geriausia vieta pirkiniams Marakeše (su kainomis!)

Bėgdama nuo triukšmingų Marakešo gatvės turgų labirintų (souks), netoli Jemaa el-Fnaa aikštės atradau tikrą tradicinių marokiečių amatų ir pirkinių oazę, kurioje visur surašytos kainos, o pardavėjai į tave kreipia dėmesį tik pačiam panorėjus.

„Ensemble Artisanal” turėtų būti kiekvieno besilankančio Marakeše must-see vieta. Tai Marakešo valdžios remiamas vietinių amatų parduotuvių kompleksas, kuriame galima ne tik nusipirkti, bet ir pamatyti, kaip vietiniai meistrai daro rankines, audžia kilimus. „Ensemble Artisanal” randasi priešais Cyber parką, Muhammedo V aveniu, apie 10 min pėstute nuo Jemaa El Fna aikštės.

Kaip minėjau, „Ensemble Artisanal” kainos sužymėtos ir galbūt vos didesnės nei gatvės turguose; tačiau visas pelnas eis tiesiai į amatininkų rankas. O gatvėse reikia mokėti derėtis, kas sunkiai įmanoma nežinant tikrųjų kainų. Tad „Ensemble Artisanal” gali būti puiki pirmoji stotelė Marakešo turgų praktikai.

„Ensemble Artisanal” galite nusipirkti odos gaminių (batų, diržų, kuprinių, piniginių), papuošalų, muzikos instrumentų, kilimų, aliejų, piešinių etc. Įžengę į kompleksą, neskubėkite – pakėlę galvas pamatysite nerealias lubas, arkas ir mozaikas. Populiari pozavimo vieta:

Į „Ensemble Artisanal” dažnai užsuku pabėgti nuo Marakešo vasaros kaitros, atsigerti šviežiai spaustų apelsinų sulčių ar tiesiog ramiai stebėti praeinančius. Čia galite pasidaryti ir hena piešinį – jis kainuos 50 dh. Jei įsirenginėjate būstą, ši vieta tikras rojus, tik, žinoma, į lagaminą stalo ar didelių kilimų neįsidėsite. Mano mėgstamiausiame odos skyriuje – šimtai nerealių odos gaminių už tikrai nedidelę kainą. Ar įvairiausi vietiniai instrumentai, kažką tikrai išsirinksite.

„Ensemble Artisanal” lauke yra lauki kavinukė, kur galite papietauti ir pabėgti nuo Marakešo karščių. Ten pat yra ir bankomatas, jei pritrūks pirkiniams grynųjų.

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Naujienlaiškis