Lalla Takerkoust – kelionė iš Marakešo vos už 1 eurą!

Lalla Takerkoust, lake, palm trees, beach, morocco

Nors Marakešas siūlo užtektinai pramogų ir egzotikos, tikrai verta iškrypti iš kelio ir nuvykti atsigaivinti į Lalla Takerkoust miestelį ir prie jo esantį ežerą.

Vos už 40 km nuo Marakešo nutolęs Lalla Takerkoust garsus dėl savo dirbtinio ežero, 1929 metais iškasto elektros Marakešui ir jo apylinkėms generavimui. Lalla Takerkoust ežeras – tikra atgaiva po karštojo Marakešo triukšmo.

Į Lalla Takerkoust iš Marakešo galima patekti arba keliaujant vietiniu Atlas kompanijos autobusu, arba dideliu taksi, kuriuo dalinsitės su kitais keliautojais. Autobusas nr. L45 sustoja už Medinos esančioje stotelėje (priešai degalinę, pamatysite daug laukiančių vietinių), kaina į vieną pusę – 7 Dh (apie 0,60 eur), tad kelionė, kaip ir žadėta antraštėje, jums kainuos apie 1 eurą.

Dideli taksi taip pat rasite netoli autobuso stovėjimo vietos.  Suradę didžiuosius taksi, klauskite, kurie važiuoja į Lalla Takerkoust. Tuomet palauksite, kol vairuotojas surinks daugiau norinčių važiuoti, kelionės į vieną pusę kainą – apie 15 dh. Į  Lalla Takerkoust galite nuvykti ir su privačiu turu ar vairuotoju, rašykite man dėl daugiau informacijos.

bus palm trees morocco

Atvykę į Lalla Takerkoust, turėsite truputį paeiti iki ežero. Ten, rasite ne vieną restoraną, kavinę, viešbutį, siūlančius ir aktyvias pramogas (vandens slidinėjimas, dviračiais, vandens motociklai, keturračiai). Mes pasirinkome neturistinėje ežero pusėje esantį šeimos restoraną, prie kurio įėjimo pasitiko Popajus, viduje lakstė vištos, o vaizdas geriant kavą – nuostabus. Kita puiki, prabangesnė vieta – restoranas “Le relais du lac”, kuriame galite ne tik skaniai pavalgyti, bet ir užsisakyti alkoholinių kokteilių, vyno bei stebėti aplink vaikščiojančius povus.

Ežero ilgis – apie 7 km, tad tikrai rasite savo mėgstamą maudynių vietą, tik būkite atsargūs – ši vieta buvo sukurta elektros generavimui, ne maudynėms, todėl tikėtis seklaus smėlėto paplūdimio ir švaros tikrai neverta. Mano mėgstamiausia maudynių vieta – netoli šio fotogeniško laivo.

boat, lake, water, scenery, morocco

Vietiniai mėgsta lenktyniauti, kuris greičiau perplauks ežerą:

Jei norite pasilikti Lalla Takerkoust  nakčiai – galite rinktis kad ir šį viešbutį, su baseinu ir nerealiu vaizdu (oh, tikrai maniau, kad patekau į rojų):

Lalla Takerkoust, hotel, swimmingpool

Hotel Villa Du Lac in Lalla Takerkoust

Grįždami link autobuso į Marakešą, nepamirškite pasigrožėti puikiu vaizdu nuo tilto, esančio Lalla Takerkoust kaimelyje.

Ir, pabaigai, būtinai paremkite vietinius papietaudami kavinėje, nusipirkdami užkandžių ar kaktuso vaisių. Tik nebandykite skintis šių vaisių patys, būsite apdovanoti šimtais nematomų spyglių.

 

 

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Naujienlaiškis