8 dienos Maroke. Ką pamatyti?!

morocco taghazout girls view

Aštuonios dienos – mažas laiko tarpas Marokui, skaičiuojant, kad dvi dienas sugaišite skrydžiams ir nuvažiavimams į oro uostą. Tačiau turint net ir trumpas atostogas, įmanoma trumpam pamatyti gražiausias Maroko vietas.

Siūlomas maršrutas ir tiems, kurie Maroke nori pasimėgauti paplūdimiu, ir tiems, kurie nori pamatyti kaip įmanoma daugiau. Taip pat pasiūlysiu keletą galimų maršruto įvykdymo variantų, tinkamų įvairaus biudžeto ir patirties keliautojams.

(Papildymas) Šis maršrutas sudarytas praėjusiais metais, keliautojams, atskrendantiems į Agadirą. Tačiau nuo 2019 metų pavasario “Wizzair” atšaukė tiesioginius skrydžius į Agadirą, tad turbūt daugelis jūsų nuo vasaros skris į Marakešą su persėdimu.  Jei skrendate ir išskrendate iš Marakešo, siūlau iš maršruto išimti Agadirą  ir vietoj jo pasirinkti Taghazout.

1 DIENA

agadir morocco beach palm trees

Atskridimas į Agadirą, kelionė iš oro uosto į viešbutį. Agadiro „Al Massira“ oro uostas nuo miesto nutolęs apie 20 km, kelionė taksi kainuoja 20 eurų. Tai fiksuota kaina 2-3 keliautojams. Nenorintys oro uoste blaškytis, ieškoti taksi, ją galima užsisakyti per mane čia. Agadire užsibūti nesiūlau, nes tai modernus miestas, visiškai atstatytas po tragiško 1960 metų žemės drebėjimo. Tad jame tikrosios Maroko dvasios mažai. Ką veikti Agadire rasite mano straipsnyje „11 vietų, kurias privaloma aplankyti Agadire“.

2 DIENA

essaouira, morocco, town, wall, birds

Essaouira – mano mėgstamiausia vieta Maroke, šį miestą aprašiau čia. Sunku net paaiškinti, kuo šis miestas jau daugybę metų traukia autentikos, ramybės ir meno pasiilgusius keliautojus. Ten siūlau pasimėgauti vandenynu, uostu, žuvų turgumi ir klajonėmis po mažą Mediną.

Į Essaouirą iš Agadiro galite nusigauti „Supratours“ ar CTM autobusu, kaina apie 7 eur/70 dh. Atmintinę kaip naudotis tarpmiestiniais autobusais rasite čia. Nenorintiems į Essaouirą keliauti savarankiškai autobusu, siūlau dienos kelionę iš Agadiro į Essaouirą ir atgal, daugiau informacijos rasite čia. Didžiausias turo privalumas – pakeliui sustosite pasigrožėti Argano medžiuose gyvenančiomis ožkomis!

3 DIENA

Marakešas, kuriame privalote bent dieną paklaidžioti po senamiesčio (Medina) gatvės turgaus (Souks) labirintus ir patobulinti savo derėjimosi meną. Pagrindinėje Marakešo Jemaa el Fna aikštėje pardavinėjamos apelsinų sultys yraprivalomas kelionės aributas, stiklinė – tik 4 Dh (apie 0,30 ct).

Į Marakešą galite nusigauti arba savarankiškai „Supratours“ autobusu tiek iš Essaouiros, tiek iš Agadiro, arba su dienos turu iš Agadiro. Alternatyvus variantas – dviejų dienų kelionė iš Agadiro, kurio metu aplankoma Essaouira, o nakvynė – Marakeše. Šio turo su nakvyne privalumas yra naktinės Jemaa el Fna aikštės pamatymas. Ten vyksta tiek veiksmo, kad patys marokiečiai suvažiuoja jo pažiūrėti iš visos šalies. UNESCO aikštę dėl unikalių kultūrinių renginių yra įtraukusi į Pasaulio paveldo sąrašą.

4,5 DIENOS

Beveik visų keliaujančių į Maroką svajonė – aplankyti Sacharos dykumą. Tačiau dauguma turistų labai klaidingai įsivaizduoja, koks atstumas ir kelias skiria Marakešą nuo Sacharos dykumos. Kelionė į gražiausias kopas turinčią Merzougą trunka apie 8 valandas, o kelias veda per vingiuotus Aukštojo Atlaso kalnus.

desert morocco camel dunes merzouga ride

Turintiems mažai laiko, labai rekomenduoju užsisakyti trijų dienų turą, kurio metu pamatysite gražiausias Aukštojo Atlaso kalnų vietas, aplankysite garsiąją kasbą Ait Ben Haddou ir Ouarzazate miestelį, kuriuose kuriame garsiausi Holivudo filmai, ir Dades slėnyje esantį Todra tarpeklį (Todgha Gorges). Mano įspūdžius bei video iš trijų dienų turo rasite čia. Į artimesnę, ne tokią įspūdingą Zagoros dykumą galite vykti ir su vienos nakties/dviejų dienų turu.

Į Merzougą galite nuvykti ir tiesioginiu „Supratours“ autobusu, tačiau pakeliui jis nesustos vaizdingose vietose. Norintys savarankiškai su nuomotu automobiliu pasiekti Merzougą, tiesiog iš anksto užsisakykite, kad ir per Booking.com, kamabrį dykumos stovyklavietėje ir visi tikrai jums padės užsakyti į stovyklą kupranugarių žygį. Arba, galite apsistoti prie pačios dykumos esančiuose viešbučiuose, ir į dykumą su kupranugarių išjoti porai valandų, likusį laiką savarankiškai pasivaikščioti kopose.

6 DIENA

beach, taghazout, water, village

Taghazout miestelis

Jei pasirinkote bent tris dienas praleisti dykumoje, iš jos grįžę vakare galite arba tiesiai keliauti į autobusų stotį ir suspėti į paskutinį autobusą link Agadiro (21 val.), arba pernakvoti Marakeše ir į Agadirą važiuoti ryte. Tie, kurie į dykumą nori tik dviems dienoms, sutaupytą dieną gali praleisti poilsiaudami Agadire arba šalia esančiame banglentininkų rojuje Taghazout.

7, 8 DIENA

Paradise valley, agadir, Morocco, palm trees

Rojaus slėnis

Poisis Agadire! Pasimėgaujate saule, paplūdimiu, miestu! Kas nori ir turi jėgų, dar gali traukti į šalia esantį Rojaus slėnį (su pusės dienos turu ar nuomotu automobiliu) ar nukeliauti pamatyti įspūdingo grožio Legziros paplūdimį ir jo natūraliai susiformavusią akmeninę arką. Norintys plačiau pažinti patį Agadirą, galite trims valandoms užsisakyti angliškai ar rusiškai kalbantį miesto gidą su vairuotoju.  Skrydis namo!

KĄ DAR GALIMA APLANKYTI?

  • Dienos kelionė į netoli Marakešo esantį Ourika slėnį (Ourika Valley), kuris yra labai populiari vietinių poilsiavimo vieta. Iki ten galite nusigauti dideliu taksi (kaina apie 40 dh į vieną pusę, visa info čia), tik paprašykite nuvežti iki Setta Fatima kaimelyje esančių mažų krioklių. Taip pat užsisakyti dienos turą. Palaipioję po olas, galėsite papietauti šalia esančiuose restoranuose.

ouzoud, waterfall, morocco, mountain, view

  • Nors Aukštojo Atlaso kalnuose įsikūrę garsieji Ouzoud kriokliai nuo Marakešo nutolę apie 160 km, juos iš Marakešo lengvai aplankysite su dienos ekskursija arba nuomota mašina. 110 metrų aukščio kriokliai yra aukščiausi Maroke; ten galėsite maudytis, laipioti po olas, valgyti vietos restoranuose ir fotografuotis su vietinėmis laisvai gyvenančiomis beždžionėmis.
  • Šalia Agadiro esantis Taghazout kaimelis – bangų gaudytojų Meka. Į jį lengvai iš Agadiro nusigausite su taksi ar vietiniu autobusu (kaina apie 10 dh, 1 euras už autobusą). Nakvynės kainos Taghazout nebrangios – galite išsinuomoti dvivietį kambarį ar net studiją su vaizdu į vandenyną ir už 400 Dh (apie 40 eurų). Taghazout šviežia žuvis kainu- oja vos 5 eur už didžiulę lėkštę!
  • Sidi Ifni miestas, nuo Agadiro nutolęs apie 160 km; į jį nusigausite su CTM kompanijos autobusu (kaina 75 dh). Visai verta išsinuomuoti automobilį ir aplankyti šalia esančius Mirleft ir Tiznit kaime- lius bei nepakartojamą Legzirą paplūdimį. Už Sidi Ifni miestelio randasi laukinis Sidi Ouarzeg paplūdimys su nerealiu šeimyniniu hoteliu-restoranu Maison Diyani Sidi Ouarzeg.

PABAIGAI

Ne vienas keliautojas per mažą laiko tarpą nori nuvykti į Maroko šiaurę: Fezą ir ypač į mėlynąjį Chefchaoueną. Tačiau atstumai iki šių vietų išties milžiniški, tad šiaurę pasilikite kitai pažinčiai su Maroku. Norintiems pamatyti Maroko šiaurę, siūlau iškart skristi į Tangierą arba Fezą. Kitas variantas – naktinis traukinys iš Marakešo į Tagnierą, nuo kurio Chefchouen jau labai netoli. Arba, tiesioginis skrydis iš Agadiro į Tangier.

chefchouen, morocco, morocco nords, blue city

RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Naujienlaiškis